Coardă sintetică cu cârlig 12 mm 13,5t
Coardă sintetică, lungime 28m, tracțiune max: 13,5t, diametru: 12mm;
tip coardă: sintetică
culoare: Roșu; cu cârlig cu ochi; cu rodanță
Fungující spolupráce
93 % našich klientů, tedy jejich naprostá většina, se k nám opakovaně vrací a spolupracuje s námi dlouhodobě.
Jedinečnost na trhu
Vedle široké nabídky odtahové techniky nabízíme odtahové nástavby a výrobu odtahových vozů na zakázku
Nízké ceny
Oproti konkurentům na trhu stlačujeme ceny odtahových vozů, nástaveb a dalšího vybavení dolů a a držíme je nízko.
Zákazník na 1. místě
Poskytneme vám bezkonkurenční zákaznickou podporu – stačí zavolat nebo napsat a na všem se domluvíme.
Coardă sintetică 12 mm x 28 m, roșie cu rodanță tubulară și cârlig, MBL 13,5T
Corzile noastre sintetice sunt fabricate din materiale de cea mai înaltă calitate.
Este vorba de polietilenă cu o greutate moleculară foarte mare, care oferă rezistență maximă combinată cu o greutate minimă:
* cel mai mare raport rezistență-greutate
* rezistență foarte bună la abraziune
* rezistență excelentă la oboseala materialului
* bună rezistență la compresiune
* proprietăți de întindere reduse
* rezistență limitată la temperatură (punct de topire 150°C)
* temperatura maximă de operare 70°C
* densitatea fibrei 0,97: plutitoare
Elasticitatea redusă a corzilor este foarte avantajoasă în cazurile în care spațiul de mișcare este limitat, unde orice forță dinamică generată de întindere poate fi foarte periculoasă, de exemplu, la trolii, remorchere și la ancorarea navelor cu echipament greu.
Corzile din fibre HMPE sunt recomandate în special acolo unde greutatea redusă și manevrabilitatea ușoară sunt importante, precum și în transportul pe apă pentru ancorare și remorcare rapidă și sigură.
Corzile sintetice oferite sunt realizate printr-o tehnologie de împletire cu douăsprezece fire - 12 fire
(standard EN ISO 10325:2010 - tip T)
(standard EN ISO 10325:2010 - tip T)
CONSTRUCȚIE - coarda este formată din 12 fire, dintre care 6 sunt împletite în sensul acelor de ceasornic și 6 în sens invers acelor de ceasornic. Acest lucru protejează coarda împotriva răsucirii, ceea ce reprezintă un avantaj foarte important în timpul utilizării. Pentru fabricarea corzii se folosește o mașină specială care conține 12 bobine de fibre sintetice HMPE.
Comparabilă ca rezistență, iar în unele variante chiar mai puternică decât cablul de oțel. Avantajul său incontestabil este greutatea, flexibilitatea și capacitatea de a pluti pe apă. Fibrele sintetice sunt foarte moi, eliminând riscul de rănire la manipularea corzii.
| Categorie: | Cabluri de remorcare și de troliu |
|---|---|
| Greutate: | 3.55 kg |
| Typ úvazku: | Syntetická lana |
| Lungime coardă: | 28m |
| Diametru: | 12 mm |
| Forța de tracțiune: | 13,5t |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
| Companie producătoare : | Odtahové vozy s.r.o. |
|---|---|
| Adresă : | Za Olomouckou 4422, 796 01 Prostějov |
| Adresă de e-mail : | info@odtahovevozy.eu |
