Coardă sintetică pentru troliu gri, fără cârlig - 10mm x 25m 10,5T
Coardă sintetică, lungime 25m, tracțiune max: 10,5 t, diametru: 10 mm;
tip coardă: sintetică
culoare: gri; fără cârlig, terminație cu ochi; cu rodanță
Coardă sintetică 10 mm x 25 m, gri, fără cârlig, MBL 10,5T
Corzile noastre sintetice sunt fabricate din materiale de cea mai înaltă calitate.
Este vorba de polietilenă cu o greutate moleculară foarte mare, care oferă rezistență maximă combinată cu o greutate minimă:
* cel mai mare raport rezistență-greutate
* rezistență foarte bună la abraziune
* rezistență excelentă la oboseala materialului
* rezistență bună la compresiune
* proprietăți de întindere reduse
* rezistență limitată la temperatură (punct de topire 150°C)
* temperatura maximă de funcționare continuă 70°C
* densitatea fibrei 0,97: plutitoare
Elasticitatea redusă a corzilor este foarte avantajoasă în situațiile cu spațiu de manevră limitat, unde orice forță dinamică generată de întindere poate fi foarte periculoasă, de exemplu, la trolii, remorchere și la ancorarea navelor cu echipamente grele.
Corzile din fibre HMPE sunt recomandate în special acolo unde greutatea redusă și manevrabilitatea ușoară sunt importante, precum și în transportul pe apă pentru ancorare și remorcare rapidă și sigură.
Corzile Powerline sunt de neegalat pe piața europeană - cea mai înaltă calitate la un preț atractiv!
Comparabilă ca rezistență, iar în unele variante chiar mai puternică decât cablul de oțel. Avantajul său incontestabil este greutatea, flexibilitatea și capacitatea de a pluti pe apă. Fibrele sintetice sunt foarte moi, eliminând riscul de rănire la manipularea corzii.
| Categorie: | SINTETICĂ CABLU |
|---|---|
| Greutate: | 2 kg |
| Lungime coardă: | 25 m |
| Diametru coardă: | 10 mm |
| Forța de tracțiune: | 10,5 t |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
| Companie producătoare : | Odtahové vozy s.r.o. |
|---|---|
| Adresă : | Za Olomouckou 4422 796 01 Prostějov |
| Adresă de e-mail : | info@odtahovevozy.eu |
