Funie sintetică cu cârlig 6 mm 3,1T
Funie sintetică, lungime 15m, forță max. de tracțiune: 3,1t, diametru: 6mm;
tip funie: sintetică
culoare: gri; cu cârlig cu ochi; cu rodanță
Funie sintetică 6 mm x 15 m, gri cu rodanță și cârlig, MBL 3.1T
Funiile noastre sintetice sunt fabricate din materiale de cea mai înaltă calitate.
Este o polietilenă cu o greutate moleculară foarte mare care oferă rezistență maximă combinată cu o greutate minimă:
* cel mai mare raport rezistență/greutate
* rezistență foarte bună la abraziune
* rezistență excelentă la oboseală
* rezistență bună la compresiune
* proprietăți de tracțiune scăzute
* rezistență limitată la temperatură (punct de topire 150°C)
* temperatura maximă de funcționare continuă 70°C
* densitatea fibrei 0,97: plutitoare
Alungirea redusă a funiilor este foarte avantajoasă în cazurile în care spațiul de mișcare este limitat, unde orice forță dinamică generată în timpul întinderii poate fi foarte periculoasă, de exemplu, pentru trolii, remorchere și la acostarea navelor cu echipamente grele.
Funiile din fibre HMPE sunt recomandate în special acolo unde greutatea redusă și manevrabilitatea ușoară sunt importante, de asemenea, în transportul pe apă pentru acostare și remorcare rapidă și sigură.
Comparabilă în rezistență, iar în unele variante chiar mai puternică decât o funie de oțel. Avantajul său incontestabil este greutatea, flexibilitatea și capacitatea de a pluti pe apă. Fibrele sintetice sunt foarte moi și nu există riscul de rănire la manipularea funiei.
| Categorie: | Cabluri de remorcare și de troliu |
|---|---|
| Greutate: | 0.75 kg |
| Typ úvazku: | Syntetická lana |
| Lungime funie: | 15 m |
| Diametru: | 6 mm |
| Forță de tracțiune: | 3,1t |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
| Companie producătoare : | Odtahové vozy s.r.o. |
|---|---|
| Adresă : | Za Olomouckou 4422, 796 01 Prostějov |
| Adresă de e-mail : | info@odtahovevozy.eu |
